Nieuwbouw gemaal De Sas in Wolvega

Gemaal de Sas

Nieuwbouw gemaal De Sas in Wolvega

Net buiten Wolvega maakt gemaal De SAS plaats voor een nieuw gemaal. In opdracht van Wetterskip Fryslân realiseert Koninklijke Sjouke Dijkstra de nieuwbouw, die bijdraagt aan de bescherming van Wolvega en omgeving tegen wateroverlast.

Het gemaal bestaat uit twee betonnen pompputten met daarboven een bedieningsgebouw. De twee pompen kunnen samen maar liefst 75.000 liter water per minuut verwerken. De constructie rust op een fundering van 19 heipalen. Boven de betonnen onderbouw krijgt het gebouw een staalconstructie met metselwerk en glas, waardoor de pompen ook van buitenaf zichtbaar zijn.

Het nieuwe gemaal ligt ongeveer honderd meter van het bestaande gemaal uit 1973. Zo kon het oude gemaal tijdens de bouw in bedrijf blijven: een belangrijk uitgangspunt om de waterafvoer ook tijdens de werkzaamheden te waarborgen.

LOCATIE

Wolvega

OPDRACHTGEVER

Sjouke Dijkstra

JAARTAL

2025

Deel dit project

Heeft u vragen?
Stel ze gerust!

Wij helpen u graag met uw constructieve  vraagstukken. Maak een afspraak met ons om de mogelijkheden te bespreken.

Volg ons op social media

Volg ons op Linkedin om op de hoogte te blijven van onze projecten en diensten.

Ariënsplein 1
7511 JX Enschede

Ma t/m vrij - 8:30 - 17:00
Tel. 053 - 3030 180
info@oldehanter.nl